Matsalu loodusfilmide festival

Päikeselisel teisipäeval, 26. septembril käisid 1.-7. klassi õpilased Mihkli talumuuseumis Matsalu loodusfilmide festivali linateoseid kaemas. 1.-4. klass vaatas filmi “Kust konnad tulevad?” ja 5.-7. klass teost “Rähnid: auklik elu”.

Enne filmivaatamist oli 5.-7. klassi õpilastel võimalik panna botaanika teadmised proovile sügiseste marjade väljapanekul taimede määramisega.

Peale kinoseanssi asusid nad aga 3-liikmelistes rühmades talumuuseumi perenaise Kristi Otsa juhendamisel otsima taluhoonete ehitusaastaid.
Nooremad õpilased joonistasid peale Vikilt tagasi kooli tulekut kunstitunnis konnasid ja 5. klass kirjutas kirjandustunnis kogetust reportaaže.

“Mulle jäi meelde, kuidas rähnid üksteisega rääkisid ja isegi mingid linnud panid tammetõrusid puude tüvede sisse ja ootasid nii kaua, kuni need olid valmis ja magusad,” meenutas Linda ja lisas lõppu: “Oli väga tore!”

Oli tõesti elamusi pakkuv teistmoodi koolipäev!

Suur aitäh Mihkli talumuuseumile pakkumise ja õpetaja Sirje Lullale võimalusest kinni haaramise ja organiseerimise eest!

Katrina Tarkin
õpetaja