Briti saatkonna loomekonkurss

Kevadel kuulutas Briti saatkond välja loomekonkursi “100 aastat sõprust”. Meie 4. ja 6. klassi õpilased olid innukad oma loovate ideede ja suurepäraste teostustega. Lümanda koolist saatsime teele 10 võistlustööd. Juuni alguses oli rõõm saada Briti suursaadik Theresa Bubbearilt e-kiri, kus teatati, et Kuninganna sünnipäeva loomekonkursi 50 võitja hulgas oli 3 meie kooli õpilast: Maria Õunap, Helina Tarkmeel ja Kärt Tiitson. Võitjad koos täiskasvanud kaaslastega kutsuti 13. juunil Kuninganna sünnipäeva pidustustele Briti saatkonna Tallinna residentsi. Pidustustel osales mitusada inimest ja loomekonkursi võidutööd oli kõigile vaatamiseks välja pandud. Võitjatel oli võimalik kohtuda lisaks Briti suursaadikule ka peaminister Jüri Ratase ja haridusminister Mailis Repsiga ning neile oma töid tutvustada. Saime maitsta inglise toite, näha Briti sõjaväe pidulikku marssi ja lennukite ülelendu. Helina ja Maria osalesid koos vanematega ka 15. augustil Briti teepeol Kuressaare Kuursaalis.

Kunstiõpetaja Kristina Tiitson