Õuesõppepäevad looduses

2017/2018 õppeaasta kevadel osalesid meie kooli õpilased õuesõppepäevadel, et õppida tundma bioloogilist mitmekesisuse. Õppeprogrammides osalemist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

3. klass koos oma klassijuhatajaga Terje Kaskmäega käisid 8. mail väikesel ringreisil, kus nad õppisid lähemalt tundma Sõrve looduskoosluseid. Nad said teada, milline on looduskaitse alla olev jugapuu ja tutvusid killukese viikingite ajalooga. Nende õpperännakut juhendas Aado Haandi. 1. ja 2. klass käisid 22. mail koos klassijuhatajate Kairit Kiisla ja Anneli Saarela ning õpetaja Maret Metsmaaga Koigi rabas matkamas. Matkajuht Maris Sepp tutvustas neile rabas leiduvaid taimi, putukaid ja imetajaid. Lisaks kõigele põnevale ja uuele said nad teada ka, et rabavett võib küll juua, aga see ei kustuta janu. 18. mail käisid aga meie 4.- 9. klasside õpilased Piusa koobastes, kus nad tutvusid koobaste ajalooga. Samuti said teada, kuidas inimese tehtud koopad on loodus omaks võtnud ja pakub suurepäraseid talvitumise võimalusi mitme riigi nahkhiirtele. Kuulasid avatud karjääris konna kontsertit ning jalutasid läbi nõmmemetsa.

Õpetaja Sirje Lulla