Digikoristusega vähendasime oluliselt andmemahtu

Osalesime õpetajate ning 4.-9. klassi õpilastega 26.01-11.02 üle-eestilises digikoristuse kampaanias. Keskendusime sel korral kolmele valdkonnale: e-postkasti ja kooli Google drive korrashoid ning õpilaste teadlikkuse tõstmine digiprügi mõjust keskkonnale.

Esimese kahe punkti juures oli eesmärk kustutada postkastist ja drive´ist kõik üleliigsed kirjad, pildid, dokumendid jms. Teadlikkuse tõstmiseks räägiti teemast klassijuhatajatundides ning loodusringi ja Rohelise kooli töörühma õpilased meisterdasid vastavasisulisi plakateid kooliseintele riputamiseks.

Enne digikoristuse algust oli Lümanda kooli pilves kokku 450 GB andmeid ja me vähendasime seda 100GB võrra. Praegused õpilased suutsid vähendada sellest 12,5 GB ja õpetajad kokku 44 GB. Ülejäänu koristas süsteemiadminstraator (endiste õpilaste pilvekontod).

Loodetavasti sai nii mõnigi endale harjumuse koristada digiprügi samamoodi regulaarselt nagu muud meie elus tekkivat silmaga nähtavat prügi.