Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamine

Reedel, 22. veebruaril tähistas koolipere EV 101. sünnipäeva piduliku aktusega. Traditsioonide kohaselt alustasime Eesti Vabariigi hümni ja kooli laulu laulmisega.
Seejärel sai sõna kooli direktor Liia Raun, kes võttis kokku eelmisel aastal alanud Kihelkonna kihelkonna triibu värvides vaibakudumise projekti. Ühistööna valminud vaiba kudumise eestvedajaks oli õpetaja Külli Lindau. Nüüd on meil olemas kaunis triibuvaip, kus peidus iga koolipere liikme kootud tükike.
Igal aastal oleme oma aktusele külla kutsunud inimese, kes on oma tegevusega Eesti riigi arengusse positiivse jälje jätnud. Kuna meie selleaastase aktuse motoks oli “Noor Eesti”, oli külaliseks kutsutud Karl-Alder Kuivjõgi – meie kooli vilistlane, aktiivne õppur ja tegutseja juba Lümanda kooli päevilt. Sama joont jätkab Karl ka praegu Saaremaa Ühisgümnaasiumis õppides. Tema sõnum meie õpilastele: “Olge aktiivsed. Võtke vastu toredad pakkumised oma elu huvitavamaks muutmisel. Öelge jah!”.
Pidupäeva kontsert oli kokku pandud eesti tänapäeva autorite poolt kirjutatud luule ja proosapalade põhjal, valitud laulud kõnelesid Eestimaast. Kontsert algas mudilaskoori lauluga “Ilus oled isamaa”, mis on sel suvel toimuva laulupeo repertuaaris. Etlejad Sander Kallas, Friida Põld, Karl Markus Kallas ja Liisu Lilles esitasid oma lugusid hingestatult. 3. klass luges Contra luulet ja oli eeslauljaks kontserdi lõpuks kõlanud ühislaulule. Alo Mattiiseni poolt kirjutatud “Isamaa ilu hoieldes!” kõlas võimsalt. Kontserdi kava juhtideks olid 1. klassi õpilane Maarian Vammus ja Arthur Raun 2. klassist. Ka nemad said oma tähtsa ülesandega suurepäraselt hakkama. Rühmavanem Tiina Niidil oli suur au meie kodutütarde rühmale üle anda auhind “Kodutütarde pärl 2018” Saare maakonnas. Samuti said tublid kodutütred Liisu Lilles ja Victoria Vihman juurde ametimärke. Aktus lõppes kätlemistseremooniaga ja seejärel suunduti ühisele pidulikule lõunasöögile. Aitäh kõigile osalejatele! Olgem eestlased!

Huvijuht Reet Laht