Eesti Vabariigi 96. aastapäeva tähistamine

Reedel, 21. veebruaril oli koolis projektipäev, mis oli pühendatud EV 96. sünnipäevale. Hommikupoolikul toimusid erinevad töötoad – õpiti isamaalisi laule Jaen Teäri juhendamisel; luuletati isamaalisi luuletusi Marju Zirki ja Tiio Penu juhendamisel; kaunistati kooli saali ja koolimaja Külli Lindau ja Pille Jõgi  juhendamisel; valmistati pidurooga ja kaeti pidulauda Kairit Kiisla ja Tiina Niidi juhendamisel; jäädvustati hetki päeva tegemistest Liis Sepa ja Janno Tuuliku juhendamisel.

Päeva teine pool kuulus pidulikule aktusele ja ühisele lõunale. Aktus algas EV hümniga ja mudilaskoori päevakohaste lauludega. Vallavanem Jaanika Tiitson pidas isamaalise kõne. Tema andis üle ka  selleaastase valla hariduspreemia õpetaja Tiio Penule. Seejärel saime osa õpitud lauludest, kirjutatud luuletustest ja fotomontaažist. Meie aktuse muutis eriliseks ja ajalooliseks asjaolu, etloodi Noorte Kotkaste Rühm, mille liikmeks sai 22 meie kooli noormeest. Nemad andsid pühaliku tõotuse hoida ja kaitsta oma isamaad ning noorkotkaste rätikud sidusid neile kaela Saaremaa Noorte Kotkaste instruktor Raivo Paasma ja poiste rühma juhendaja Jaen Teär.

Aktus lõppes traditsioonilise kätlemistseremooniaga. Seejärel suunduti ühisele pidulikule lõunasöögile. Meie kooli kodutütarde rühma liikmed olid katnud ilusa laua ja valmistanud maitsva toidu. Aitäh  külalistele, juhendajatele ja õpilastele, kes kõik koos meie päeva väga pidulikuks ja eriliseks muutsid!

Pühapäeval, 23. veebruaril toimus Lümanda Kultuurimajas EV 96. sünnipäevale pühendatud aktus, kus  hr Jaen Teärile anti üle valla noorsootöö preemia. Pärast tunnustamist toimunud kontserdil esinesid teiste valla taidluskollektiivide seas ka kooli mudilaskoor ja tütarlaste ansambel õpetaja Karin Pulga juhendamisel. Kaunis tantsusõõris keerles  meie algklasside rahvatantsurühm õpetaja Ulvi Põllu juhendamisel. Aktuse ja kontserdi lõppedes oli kõigil võimalus süüa maitsvat torti. Oli pidulik ja tore pärastlõuna!
Esmaspäeval, 24. veebruaril osales EV aastapäeva paraadil Saaremaa kodutütarde rivis ka Kairi Rakaselg.