Eripreemia prügiskulptuuride konkursilt

Meie kooli õpilased osalesid rahvusvahelisel prügiskulptuuride konkursil, kus 5. klassi õpilaste Karmeni ja Teele skulptuur „Mängi rohkem õues, mitte nutiseadmes“ sai eripreemia – Belgia Roheliste koolide tööd koordineeriva (ja antud konkursi läbiviija) Coren organisatsiooni lemmiktöö.

Konkursi idee tuli Brüsselis asuvalt Collège la Fraternitélt, kus õpetajad Sirje ja Liise jaanuaris külas käisid. Skulptuuride valmistamise eesmärk oli saada teadmisi ümbertöödeldavate ja ümbertöödeldamatute materjalide kohta ning pöörata tähelepanu üha süvenevale prügiprobleemile meie ümber.

5. klass valmistas skulptuurid käsitöötunnis, 6. ja 8. klass kunstiõpetuses. Konkursil osalesid veel mitu Brüsseli kooli, mis on liitunud Rohelise kooli võrgustikuga. Võidutöö autorid õpivad Collège la Fraternités.

Liise Kukk
käsitöö ja kodunduse õpetaja