XXI M. Jõgi mälestusturniir võrkpallis

22. märtsil kogunesid Lümanda Maja saalis Saare maakonna noored võrkpallisõbrad, et mälestada Lümanda kooli pikaaegset kehalise kasvatuse õpetajat Manivalde Jõgi´t ja selgitada välja 2023. aasta parim maakool võrkpallis. Kuna seekord osales lausa 8 võistkonda, väljakul 3 poissi ja 3 tüdrukut, mängiti kahes alagrupis ja ühe geimi võiduni.

A-alagrupi võitis Orissaare (2 võitu, 1 kaotus), 2. koht Muhu (2 võitu, 1 kaotus), 3. koht Aste (1 võit, 2 kaotust), 4. koht Tornimäe (1võit, 2 kaotust). B-alagrupi võitis Leisi 1 (3 võitu), 2. koht Valjala (1 võit, 2 kaotust), 3. koht Lümanda (1 võit, 2 kaotust), 4. koht Leisi 2 (1 võit, 2 kaotust). Poolfinaalidesse edenesid alagruppide 2 parimat. 1. poolfinaalis alistas Muhu Leisi 1 võistkonna (25:20) ja 2. poolfinaalis oli Valjala parem Orissaarest (25:15). Kolmanda koha mängus võitis Leisi 1 Orissaaret (25:21). Finaal Muhu ja Valjala vahel, viis võidu ajaloos esimest korda naabersaarele (25:18). Palju õnne võitjatele!

Võistkondade parimad: Muhu – Mia Valk ja Madis Saksakulm; Valjala – Saskia Saar ja Rasmus Tambur; Leisi 1 – Kädi Aulik ja Kristofer Rand; Orissaare – Ilmar Vidres Kütt ja Berit Ahnefer; Lümanda – Tuulika Väli ja Karl Priido Hoogand; Aste – Liis Palu ja Romet Metsamaa; Leisi 2 – Ignete Vanem ja Karel Pagil; Tornimäe – Kärt Reinart ja Silver Tooming.

Kokkuvõttes oli taaskord tasavägine turniir ja rõõm on tõdeda, et kunagi Urve Vakkeri poolt algatatud traditsioon on elujõuline ja lapsed spordilembelised. Lümanda võistkonnas mängisid Tuulika Väli, Senna Soome, Vanessa Vihman, Kärt Tiitson, Artur Teller, Sander Kallas, Karl Priido Hoogand ja Hendri Lindau.

Suured tänud sponsorile (Kuressaare Audi), kaaskorraldajale (Urve Vakker) ja kohtunikule (Cristin Lepp).

Sander Viira
kehalise kasvatuse õpetaja