Fotokoolitus

Vabariigi aastapäeva eel tõid vanemate klasside õpilased kooli vanu esemeid ja tutvustasid neid oma klassikaaslastele. Algas MTÜ Lümanda Muuseum ja Lümanda Põhikooli ühisprojekt EV 100. Üritusega tähistame oma riigi 100. aastapäeva ja mõtleme oma eelnevate põlvkondade loodud kultuuripärandi peale. Uurides vanu esemeid näeme, kui praktilised ja osavad meistrimehed on olnud eestlased. Oleme õnnelikud, et 100 ja enam aastat vanad esemed on kodudes säilinud. Projekti teise etapina toimus 8. mail  kogu kooliperele fotokoolitus, kuidas pildistada vana eset. Endine muuseumifotograaf Jüri Koppel tutvustas oma tehtud pilte, rääkis mõnede saamislugu ja tõi välja nüansse, mida pildistamisel tuleb jälgida. Seejärel katsetasid õpilased oma fotograafi oskusi vanade esemete pildistamisel ja tunni lõpus sai ühiselt pilte “seinal” vaadata ja imetleda. Enne suurt suve jõuab õpetaja Kristina Tiitson veel kunstiõpetuse tundides veidi pildistamise kompositsiooni õpetada ja sügiseks ootame õpilaste pilte. Foto peab olema autori originaal vanadest esemetest (mida vanem, seda huvitavam), soovitavalt peaks olema seos kodukandi ja/või kooliga. Pildistada võib maju, objekte, kombineerida esemeid. Üks õpilane võib esitada kuni 5 fotot  ja/või kuni 3 seeriat. Foto(d) tuleb saata õpetaja Janno Tuuliku meiliaadressile, varustada pilt allkirja, autoriandmetega. Osaleda võivad kõik meie kooli õpilased. Projekti viimastel etappidel valib žürii välja huvitavamad pildid, toimub autasustamine ja aasta lõpuks ka kodukandi kultuuripärandi piltidega kalendri valmimine.

Õpetajad Urve Vakker ja Kristina Tiitson