Hea kogemus õpioskuste talgutelt

23. märtsil toimunud 5. klasside õpioskuste talgutel saavutas meie kooli meeskond 6. koha.

Kolme tunni jooksul tuli Desmose veebikeskkonnas esitatud loodusteaduste valdkonna küsimustele internetiavarustest vastuseid otsida, teha läbi üks praktiline katse ning samaaegselt koostada poster, mis annaks kõrvaltvaatajale aimu, kuidas kogu protsess välja nägi, mida õpilased tundsid ja mõtlesid, kuidas ülesandeid jaotasid, milliseid strateegiaid töö käigus kasutasid ning mida kõigest sellest järeldasid ja õppisid.

Sellisel kujul oli võistlus esmakordselt ning vaatleja õpetaja jaoks tundus püstitatud ülesanne (ülesannete lahendamine ja paralleelselt oma töö reflekteerimine) päris paras pähkel, aga õpilased olid asjalikud ja said kenasti hakkama.

Meie kooli esindasid viiendikud Jan, Johanna, Kreete ja Maarian ning haigestunud õpilase asemel 4. klassist appi rutanud Reiko. Kokku oli osalejaid 13 koolist, I koht Kuressaare Vanalinna Kooli 5a, II koht Kärla Põhikool, III koht Kuressaare Vanalinna Kooli 5b.

Liise Kukk
õpetaja ja huvijuht