Innovatsioonipäev Mart Noormaga

22. aprillil oli toimus Lümanda koolis innovatsioonipäev. Külas oli Milremi teadus- ja arendusdirektor Mart Noorma, kes tutvustas kooliperele oma paljusid tegemisi ja selgitas innovatsiooni olemust. Hinnatud teadusepopulariseerijana leidis Noorma hea kontakti kuulajatega ja õpilaseid said vastused oma paljudele olulisetele küsimustele.

Peale külalise esinemist toimus töö meeskondades. 5.-9. kl õpilastel oli ülesandeks leida häid rakendusi Milrem robotile ja esitada ühte neist põhjalikumalt. Küsimused kaasõpilastelt ja soovitused Mart Noormalt võtsid kogu tegevuse ilusti kokku. Kõige enam rakendati robotit koristamisel ja päästetöödel, aga oli ka kiviaiaehitaja ja teeparandaja.

1.-4. kl õpilased said ülesandeks ehitada nö robot-ronija, mis suudaks võimalikult järsust mäest üles ronida. Lahendusi oli väga erinevaid ja nutikaid. Oli roboteid, mille raskuskese oli viidud võimalikult ette ja ka neid, kus oli lisatud tugirattaid. Parimad robot-ronijad selgitati võistluse käigus kogu koolipere kaasaelamisel.

Ürituse lõpus autasustati innovatsioonipäeva soojendusülesande lahendusi. Ülesanne oli luua ühest A4 paberit vähemalt 10 korda väärtuslikum toode kui paber ise (1 sent). Muid materjale lisaks liimile ja värvidele kasutada ei tohtinud.

Suur aitäh Mart Noormale ja kogu kooliperele ühe toreda päeva eest! Olite superägedad!

Pildid innovatsioonipäevast