Ise teeme, ise sööme, ise meeleolu loome…

..nii võiks kirjeldada meie traditsioonilist aastalõpupiknikku, mis on oodatud kohe päris mitmel põhjusel. Esiteks – saab ise süüa teha, teiseks – juhendajateks on lapsevanemad, mitte igapäevased õpetajad, kolmandaks – süüa saab näppudega ja muru peal, mitte noa ja kahvliga sööklalaua taga, neljandaks – söömiseks on kordades rohkem aega kui tavalisel 20minutilisel söögivahetunnil, viiendaks – pärast piknikku saab pikale-pikale suvevaheajale, mitte ei pea järgmisel päeval kooli tagasi tulema!

Tänavu toimus piknik teisipäeval, 11. juunil. Laud oli lookas, muusika mängis ja tuju oli hea, vahepalaks sai isegi sabatantsu tantsitud… Aitäh hoolekogule seda toredust organiseerimast ja lapsevanematele, kes meile appi tulid!

Piknikuga koos toimus sel aastal ka esmakordselt riiete vahetamise laat – idee, mille said Rohelise kooli töörühma õpilased Erasmus+ õppereisilt Brüsselisse. Athenee Royale Leonardo da Vinci kooli õpilased korraldavad sarnast laata juba aastaid, et pöörata tähelepanu tekstiilitööstusele kui suurele reostusallikale, andes samal ajal võimaluse oma riietele uue elu andmiseks ja garderoobi tasuta värskendamiseks. Huvijuht sidus selle aktsiooni ka Saaremaa Noorsootöö Keksuse projektiga “YWIS”, mille raames koostati käsiraamat tegevustega, mida õpilastega koolis ette võtta. Üks välja pakutud tegevustest oli riidelaat. Osavõtt meie laadast oli seekord kasin. Oleks tore, kui põhjuseks on asjaolu, et meil ei olegi kodus niisama seisvaid riided, aga võib-olla oli süüdi aastalõpu kiire sagin, kus igasugu matkade ja väljasõitude juures ei jäänud mahti laadale mõelda. Õpilasesinduse ja Rohelise kooli töörühma õpilased leidsid, et võiks veebruaris koos sõbrapäeva laadaga korra veel proovida!