Jalgpalli meistrivõistlused Lümandas

13. mail mängisid noored jalgpallurid 13. korda Lümandas, et selgitada maakonna 2019. aasta noortemeistrid. Konkurentsis olid kolm tüdrukute ja kuus noormeeste võistkonda. Poiste mängud olid küllaltki tasavägised, oli tihe rebimine. Tekkisid nö paarid ehk lõpliku paremusjärjestuse selgitas viimane voor. Kõik kuus meeskonda kohtusid omavahel, mis tagab hetke reaalse nö jõudude vahekorra. Saaremaa Ühisgümnaasium kaotuskibedust ei tundnud, kuid sai kirja ühe viigi Lümanda vastu. Väga südilt võistlesid Orissaare poisid ja neile 2. koht. Otsustavas mängus suutis Lümanda võita Salme kooli ja tasuks pronksmedalid. Neile järgnesid Muhu ja Mustjala koolid. Poiste turniiril löödi kokku 42 väravat (sh 5 oma väravasse). Täpsusküttide edetabelit juhib Rando Tarkmeel (7 tabamust), viis väravat lõi Raul Tahk SÜGist ja kolm David Trei OG-st ja Siim Andres Himmist SÜGist. Üldse sai jala valgeks 19 mängijat.
Tüdrukute turniir oli väga ühtlase tasemega ja võistluslik, kus lõpuks väljaku perenaised panid ikkagi paremuse maksma. Lümandale kaks võitu. Järgnesid Orissaare ja KG piigad. Väravalööjaid oli kuus ja kokku tabati edukalt väravat 11 korda (sh 2 omaväravat). Kaili Lilles Lümandast, Lisell Lee Tamtik OG-st ja Kristina Teern KG-st tabasid kõik vastase väravat kaks korda. Tüdrukute turniiril on Lümanda osalenud kõik korrad, 9 korraga järgnevad SÜG ja Salme. Noormeestel on kaks liidrit: Salme ja Lümanda. 10 korraga järgneb SÜG ja 9 korraga Valjala. Nii on kuraditosin korda toimunud turniir ajalooks saanud. Lümanda kooli au kaitsesid Helina Tarkmeel, Kaili Lilles, Marii Silts, Kristi Tuuling, Liise Lindau, Liisu Lilles, Victoria Vihman, Mark Lonks, Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Juhan Tuulik, Joosep Lonks, Kusti Väli ja Artur Teller. Väga tublid kohtunikud olid Edith Ly Lindau ja Sanna-Reesi Hoogand, “vilemehed” Sander Viira ja Reivo Vinter.

Õpetaja Urve Vakker