Ratsutajad Norras õppereisil

Reinu Ratsatalus käivad treenimas Kärt Tiitson, Kerli Malm ja Kristi Tiitson. Tüdrukud treenivad innukalt ja osalevad klubi korraldatud võistlustel. Et hobitegevust innustada ja silmaringi avardada, korraldasid lapsevanemad koos Reinu Ratsataluga õppereisi Norrasse. Reisiseltskonnas oli kokku 12 inimest – kolm täiskasvanut ja lapsed, keda kõiki seob armastus hobuste vastu. Reisi eesmärk oli tutvuda Norraga, külastada sealset kooli ning näha võistlust Drammen Spring Tour 2019. Päevad olid tegusad: reisiseltskonnal oli võimalus näha kuninglikku politseihobuste talli ja nende treeningut. Tutvusime ka Osloga ja külastasime üht kooli. Koolis tegime ettekanded – ühe Eestist ja Saaremaast ning teise Reinu ratsatalust. Kõnealusel ratsutamisvõistlusel olid laste jaoks meeldejäävaimad ponid ja ülitehnilised rajad. Unustamatu kogemusena õnnestus meil külastada linna ratsapolitsei talli, mis sai tänavu 125-aastaseks. Ratsapolitseinikena töötasid eranditult naised, aga hobuseid treenisid mehed. Meie ekskursioonijuht oli näiteks endine maailmameister! Samal päeval oli kavas ka traavivõistluse külastus Øverolli hipodroomil. Kolmas reisipäev oli laste lemmik. Just siis sõitsime vaatama rahvusvahelist neljanädalast takistussõidu võistlust Drammen Spring Tour. Õppereis oli väga huvitav ja muljeterohke. Oleme väga tänulikud Saarte koostöökogule, kes toetas reisikulude katmist.

Allikas: Saarte Hääl, 11.05.2019