Jalgpalli osavusvõistlus

Toetamaks jalgpalli arengut ja populaarsuse tõusu üldhariduskoolides alustas 2014. aasta sügisel EJLi kooliprojekt „Jalgpall kooli!“. Kooliprojekti eestvedaja on Eesti Jalgpalli Liit (EJL), keda toetab Eesti Koolispordi Liit ja Nike. Kahel esimesel hooajal andis suure panuse Coca-Cola HBC Eesti AS. Võistkonnas on 6 võistlejat, kellest vähemalt 2 peavad olema tüdrukud. 1.-3. klassi võistlevad maakonna tasemel. 4.-5. klassi võistkondadele toimuvad regionaalsed eelvõistlused ja suur finaalvõistlus Tallinnas EJL sisehallis. Finaalis on sel aastal 22 võistkonda ja üritus toimub 06. aprillil. 31. märtsil toimus Kuressaare Spordihoones jalgpalli osavusvõistluse „Värav” Saaremaa alagrupp. Teatevõistluste harjutustes tuli osavalt mõõtu võtta jalgpalli triblamises ja täpsuslöökides. Saaremaal oli üllatuslikult palju osalejaid. Meile pakkusid konkurentsi SÜGi, KG, Kihelkonna, Aste, Salme, Kahtla koolide õpilased. Lümanda näitas väga head palli valdamist ja võideti kõik kavas olnud kolm teatevõistlust mõlemas vanuserühmas. Edukad kooli esindajad olid Artur Teller, Sander Kallas, Vanessa Vihman, Kärt Tiitson, Friida Põld ja Karl Priido Hoogand nooremas rühmas ning vanemas osas võistlesid Uku Kassuk, Joosep Lonks, Andreas Rae, Marii Silts, Kalili Lilles ja Helina Tarkmeel.

Õpetaja Urve Vakker