Kaitse end ja aita teist

16. mail osalesid Lümanda Põhikooli õpilased Sandra Argel, Kristina Vammus, Marii Silts, Helina Tarkmeel, Eerik Raud, Juhan Tuulik, Markus Vaha ja Kusti Väli Leisis toimunud ohutusvõistlusel KEAT ehk “Kaitse end ja aita teist”. Meie meeskond saavutas seal 2. koha. Oma muljed jagab Kusti Väli: “Enne võistlust toimusid mitmed loengud. Kõige rohkem oli meil meditsiiniloenguid. Oli veel ka tuletõrjeõppus ja politseiõppus. Midagi väga uut seal teada ei saanud, kuna see oli juba tuttav info. Õppimise ajal ei antud meile teada, kes lähevad KEATile. Seda saime teada alles nädal enne võistlust. Sinna minnes saime alguses lippu heisata. KEATil oli kaheksateist ülesannet. Esimene oli meil Punane Rist. Seal oli algul segadus. Teine oli pommigrupp. Seal oli vaja läbida pommitee. Algus läks halvasti, aga pärast läks paremini. Kolmas oli telefoninumbrid. Edasi läks sport ja kodutütred. Vahepeal käisime söömas. Peale seda liikusime edasi tuletõrje juurde. KEATi lõpus näidati meile politsei koeri.”

Õpetaja Sirje Lulla