Õuesõppepäevad looduses

2018/2019. õppeaasta sügisel ja kevadel osalesid meie kooli õpilased õuesõppepäevadel, et õppida tundma bioloogilist mitmekesisust. Õppeprogrammides osalemist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

1.-4. klass koos oma õpetajatega käisid 10. mail Loode tammikus, kus nad õppisid lähemalt tundma Saaremaa taimestikku. Neid juhendasid Inga Vahter ja Sirje Azarov, kes näitasid, millised taimed kasvavad puiskarjamaal ja loopealsel. Koos juhendajaga otsiti haruldasi käpalisi ning lisaks räägiti ka veidike ajaloost. Õppeaasta sügisperioodil aga külastasid 5.-9. klasside õpilased mandril asuvat Viru raba, mis asub vanimas rahvuspargis Lahemaa. Neid juhendasid Kerli Kõue ja Enri Usina, kes tutvustasid soode tüüpe ja kujunemist, rabataimi ja -loomi. Nägime oma silmaga, kuidas inimene võib kahjustada raba taimestikku põuaperioodil või muuta keskkonda kaevandades turvast. Saime praktilise kogemuse, kuidas mõõta rabavee läbipaistvust või temperatuuri.

Õpetaja Sirje Lulla