Kodutütarde spordipäev Lümandas

9. oktoobril, kui ümberringi mürisesid masinad ja käis Saaremaa Rally, kogunesid kodutütred Lümanda spordiväljakule, et mõõtu võtta sportlikes osavusülesannetes. Lümanda rühmajuhi Tiina Niidi eestvedamisel toimus analoogne üritus ka mullu.
Sel aastal oli osavõtjaid nii Lümanda, Leisi, Aste, Vanalinna kui ka Hariduse koolist.
16 nooremat ja 11 vanemat kodutütart läbisid neli ala ja kohapunktide alusel selgus ka üldine paremusjärjestus. Tuli panna mängu natuke kiirust, käeosavust ja täpsust.

Nooremas vanuserühmas võitis Emilie Pink „pommi” ehk vilistava palliviske. Lilit Pruul oli edukas kahel alal: „koksi klotsi” ehk mjölkky punktidevisetes ja tõukeratta slaalomisõidus. Kokkuvõttes kolmandaks tulnud Maarja-Rebeca Luhtaru oli stabiilselt hea mitmel alal. „Olümpiarõngastesse” discgolfi ketast lennutades sai punkte korjata. Selle ala võitis Helerin Victoria Tüür.

Vanemas vanuserühmas olid esikolmiku tüdrukud esikohal vähemalt ühel alal. Siin oli paremusjärjestus järgmine: Kaili Lilles, Marii Silts ja Alicia Peegel. Lümandat esindasid veel Mia Maastik, Ingrid Kuivjõgi ja Linda Maastik.

Samal ajal, kui tüdrukud võistlesid, viis Lümanda kooli üheksandik Erik Ignatovitš läbi discgolfi kiirkursuse juhendajatele ning nad said Lümanda rajal kätt proovida võistlusolukorras.

Peale pingelisi võistlusalasid kostitati osavõtjaid suupistetega ja peale kokkuvõtteid seati sammud kodu poole, et aktiivset sügishooaega jätkata järgmistel üritustel.
Et võistlus hästi sujuks, oli abis veel rida kohtunikke, Lümanda kodutütreid: Kristi Tuuling, Kädi Õun, Friida Põld, Kristi Tiitson, Tuuli Tarkmees, Teele Tarkmees ja Elis Ignatovitš ning toetajaliige Marie Köster ja õpetaja Urve Vakker. Kogu päeva hea ja ladusa tegevuse eest hoolitses Tiina Niit, kodutütarde juhendaja Lümandas.

Õpetaja Urve Vakker

Foto autor: Annika Jürviste