Kodutütred tegutsevad

Koolis on käidud juba üle kuu aja ja aktiviseerunud on ka meie kodutütred. Saaremaa ringkonna nooremad kodutütred panid end proovile matkamängus. Esindusõiguse võitlesid nad välja maakonna võistlust võites. „Seekordne matkamäng algas Loode tammikust ning suund võeti Kuressaare linna parki. Tegevuspunktides, mis leiti üles legendi ja kaardi järgi, tuli kaardile kanda Eesti maakonnad, püstitada telk, tunda loodust, teada kodutütarde seadusi, läbida takistusrada, anda esmaabi. Mängus saavutas 1. koha Lümanda võistkond, koosseisus Elsa Põld, Miina-Eliise Koppel, Johanna Väli, Maarian Vammus. 2. koha said Muhu ja 3. koha Kuressaare Nooruse Kooli kodutütred.” Nii andis teada 26. septembri Saarte Hääl.

7. oktoobril esindasidki samad tüdrukud meie Saaremaa ringkonda vabariiklikul nooremate matkamängul Pärnus. 16 võistkonna hulgas saavutati väga tubli 7. koht. Tugevas tuules ja tormis toimunud üritus oli täis õppimist, meeskonnatööd ja loomulikult palju seiklemist.

Juba 8. oktoobril kogunesid viie kooli kodutütarde esindused Lümandasse  sporti tegema. Osavust nõudvate sportlike tegevuste päeva kutsus neli aastat tagasi ellu meie kodutütarde eestvedaja õpetaja Tiina Niit. Et õues tormas ja sadas vihma ning rahet, siis toimus spordipäev esmakordselt sisetingimustes Lümanda Majas. Osavõtjaid oli 30 (21 nooremas ja 9 vanemas vanusegrupis). Osalesid Aste, Lümanda, Muhu, Tornimäe, Hariduse ja Nooruse rühma tüdrukud. Peale soojendusharjutusi toimusid kaks meeleolukat teatevõistlust. Päeva põhitegevused olid inividuaalalad: hoota kaugus, rõnga täpsusvisked, hüppenööriga hüppamine (kroksid jalas) ja väike takistusjooks. Päeva lõpetas väga tasavägiselt kulgenud minilaptuu turniir.

Meie tüdrukutest osalesid  Maarian Vammus, Miina-Eliise Koppel, Linda Maastik ja Janeli Kaal. Ka siin võisteldi väga edukalt. Esikolmikusse jõudsid: täpsusviskes Miina-Eliise 2. koht, hoota kauguses Maarian Vammus 1. koht ja Miina-Eliise 2. koht ning hüppenööriga Linda Maastik 1. koht ja Maarian Vammus 3. koht.

Väga tublide kohtunikena tegutsesid Tuuli Tarkmees, Teele Tarkmees, Emilie Pink, Ingrid Kuivjõgi ja Mia Maastik. Kodutütreid juhendas ja oli päeva läbiviimise korraldajaks meie noortekeskuse juht Marie Köster.

Urve Vakker
spordipäeva korraldamise abiline