Kohtumine Kihelkonna koolis

1. ja 3. klassi õpilased käisid 24. aprillil 2013 Kihelkonna kooli samade klasside õpilastel külas. Koos naaberkooli õpilastega külastasime Kihelkonna Päästeteenistust, kus nägime tõelist väljakutset tulekahjule. Kuulsime, kuidas antakse edasi teadet, nägime kui kiiresti päästjad jõudsid riidesse ja tulekahjule sõitsid. Järgmisena viisid meie võõrustajad meid Kihelkonna kirikut vaatama. Õpetaja Anneli Saarela näitas ja rääkis põhjalikult kirikust kui muinsuskaitse objektist, kuidas käituda kirikus ja mis toimub kirikus. Mõnigi õpilane oli varem kirikus käinud matustel, ristimisel või jõululaupäeval, aga põhjalikumalt kirikut ei tuntud. Tähtsamad asutused Kihelkonnal üle vaadatud, suundusime Kihelkonna laste juhtimisel koolimaja juurde kadarikku ”Lipuvarast” mängima. Selle mängu käigus olid kõik saanud omavahel tuttavaks. Koolimajas ootas meid pidulaud friikartulite, viinerite ja kringliga. Peale sööki tutvustati meile koolimaja ja peagi läks jälle lõbus mäng lahti. Oli tore koosviibimine. Aitäh võõrustajatele sisuka ürituse eest!

Õpetaja Külli Lindau