Koidulauliku valgel

Kolmapäeval, 2. detsembril toimus Kuressaare Gümnaasiumis Lydia Koidula luulekonkurss “Koidulauliku valgel”. Esitati Koidula luulet ja proosat. Kaasautoriks oli seekord noor eesti luuletaja Triin Soomets. Konkursi eesmärk oli välja selgitada need õpilased, kes esindavad maakonda vabariiklikul konkursil Pärnus Koidula majamuuseumis.
Lümanda koolist osales koguni 7 õpilast, mille eest tunnustati meie kooli tänukirjaga luulekeele hoidmise eest. Koidula ja Soometsa loomingut esitasid Ingrid Kuivjõgi ja Mia Maastik 5. klassist, Elis Ignatovitš, Teele Tarkmees ja Tuulika Väli 6. klassist, Fiida Põld 7. klassist ning Karl Markus Kallas 8. klassist. Žürii koosseisus Veikko Lehto, Laura-Liisa Perova ja Ene Pärtel andsid välja järgmised tunnustused: eripreemia pälvis Ingrid Kuivjõgi, laureaadiks tulid Friida Põld ja Karl Markus Kallas, ning Grand Prix ja õiguse esindada maakonda Pärnus sai Mia Maastik. Miat, Ingridit ja Friidat juhendajas õpetaja Anneli Saarela; Karl Markust, Elist, Teelet ning Tuulikat õpetaja Pille Vatsfeldt. Palju õnne!