Koolipere lugemistunnid

Alates septembrist toimuvad meil koolis igal neljapäeval lugemistunnid, kus 30 minuti vältel loevad nii õpilased kui ka õpetajad neile huvipakkuvat raamatut või kohustuslikku kirjandust. Paljude lastevanemate ja õpetajate sõnul on see vajalik ja igati kasulik tegevus. Aga kuidas suhtuvad lugemistundi meie õpilased? Siinkohal toome välja nende arvamused.

1. klass
Rimo: “Lugemistund on nii tore! Mulle on alati raamatud meeldinud.”
Steven: “Mulle hullult meeldib lugeda. See on tore, kui raamatut saab rahulikult lugeda.”
Miina: “Mina loen praegu raamatut “Minu jalad”. Ma olen saanud teada palju asju, mida on võimalik jalgadega teha.”
Georg: “Mulle meeldib raamatuid lugeda, sest nii ma saan palju uusi asju teada.”
Indy: “Minu meelest on raamatute lugemine alati väga tore tegevus.”

2. klass
Helena: “Väga vajalik lastele, kes kodus ei loe. Minu lemmiktund neljapäeval, aga võiks pikem olla.”
Hermiine: “See on hea, sest saan oma raamatu kiiremini läbi.”
Leanne: “Lugemistund mulle meeldib, sest on tore.”

3. klass
Orm Hindrik: “Mulle meeldib lugemistund, sest siis ma ei pea kodus palju lugema.”
Mia-Triin: “Mulle meeldib, sest see läheb kiiresti ja on lõbus.”
Alma: “Mulle meeldib, sest seal on kogu aeg vaikus ja siis saab ilusasti lugeda.”

4. klassi õpilaste arvamused
Lugemistund ajab mind rohkem raamatuid lugema. Ma tahan seda kohe teha.”
“Olen aru saanud, et lugemine teeb mind kiiremaks lugejaks.”
“Sel päeval on tunnid lühemad.”
“Minu jaoks on see tavaline normaalne tund.”
“Natuke nagu meeldib, sest siis saab harjutada lugemist.”
“Loen raamatut, mida ma muidu ei loeks.

5. klassi Linda, Miina-Eliise ja Eliisi muljed ja mõtted
Meie arust on lugemistund väga tore, saab kohustusliku kirjanduse läbi lugeda (et maha ei jääks). Väga rahuldav on lugeda vaikuses. Saab puhata niikaua, kuni loeme raamatut. Lugemistund motiveerib rohkem lugema ja meie arvates oli see väga hea mõte.

6. klass
Teele: “See on väga hea paus õppimisele.”
Regina: “Äge, vaikne, rahulik. Vahepeal igav ja mõttetu.”
Kreete: “Aitab kohustusliku raamatu ära lugeda.”
Indigo: “Ei meeldi.”
Karmen: “Normaalne, äge.”
Walter: “Raiskab aega.”
Maarian: “Meeldib, sest ma muidu ei jõua lugeda raamatut.”
Johanna: “Pigem ei meeldi, sest see tekitab tunde, et päev on pikem.”

7. klassi märksõnad
Kasulik, tüütu, hea, normaalne, meeldib, sobib, mõnus, OK.

8. klass
Liisa: “Mõnus on olla vaikuses.”
Mia: “Lugemistund on hea, sest kui kodus ei ole aega või viitsimist lugeda, siis on see võimalus koolis. Nii ei saa ükski õpilane öelda, et tal on kohustuslik kirjandus lugemata.”
Eke: “Mulle meeldib, kuna tunnid on 5 min lühemad ja lugemistund aitab ajul veidi puhata.”
Maarja-Rebeca: “Võiks pikem olla natuke (45 min), kooli peal võiks olla pehmeid istekohti rohkem ja klassides ka. Muidu mulle väga meeldib.”