Koolivikkeri mõõduvõtus 3. koht

Teisipäeval, 14. novembril toimus Kärla rahvamajas ja koolis traditsiooniline maakondlik võistlus Koolivikker, kus meie meeskond saavutas üldarvestuses 3. koha.

Koolivikker koosneb alati kahest poolest – mälumäng ja kunstiülesanne. Mälumäng jaguneb omakorda osadeks – ainealased teadmised, ajalehe Saarte Hääl tundmine, silmaringiküsimused Kahooti vormis. Kunstiülesandes on kaks vanuseastet – 5.-6. klass ja 7.-9. klass ning mõlemas osaleb kahene tiim, mälumängu kuulub viis õpilast 5.-9. kl (igast klassist üks õpilane).

Osavõistlustest läks meil tänavu kõige paremini vanema vanuseastme kunstiülesandes, kus saavutati alavõit. Nooremate kunstis oli kohaks 4. Õpilaste ülesanne oli ühe tunni jooksul valmistada mardi-kadripäeva mask. Mälumängus oli meie tugevaim Kahoot, kus saavutasime 2. koha, meediateadmistes jagasime 2.-5. kohta ning ainealastes teadmistes tuli leppida tagasihoidliku 10.-12. kohaga. Meie võistkonda kuulusid Maarian ja Johanna (kunst), Ingrid ja Emilie (kunst), Miina-Eliise, Jan, Arthur, Tõmnis ja Sander (mälumäng). Koolivikkeri võidu viis koju Muhu Põhikool, 2. koha saavutas Salme Põhikool.

Sel ajal, kui õpilased ülesandeid lahendasid, said kaasas olnud õpetajad/juhendajad Kärla kooli huvijuhi Arneki eestvedamisel katsetada põnevat joonistuse animeerimist ning sotsiaalpedagoogi Tiina juhendamisel rääkida iseendast ja oma tööst.

Ühe võidu saavutasime aga hoopis nö vaheajal, kui žürii oma rasket hindamistööd tegi. Nimelt toimus siis kiiruse peale üks sportlik “soo ületamise” mõõduvõtt, kus igast koolist pidi osalema õpetaja, üks poiss, üks tüdruk. Meid esindasid Jan, Ingrid ja huvijuht Liise.

Suur aitäh Kärla koolile sujuva korralduse eest!