Robotex 2023. Lõpp hea, kõik hea!

Lõpp hea, kõik hea! Nii võiks kokku võtta Lümanda robootikute esinemise selle aastasel Robotex International võistlusel. Võistlus oli taas väga kõrgel tasemel ja robotid paremad kui kunagi varem.

1kg Lego Symos osalesid nooremas vanuseastmes Jan Kunder ja Joonas Saarela. Vanemas vanuseastmes osalesid Arthur Raun, Tõnis Reitalu, Sander Kallas ja Artur Teller. Keegi meist edasi finaalidesse ei pääsenud, sest selle aastal sai igast alagrupist edasi ainult üks robot. Meie parimad olid siin Tõnis ja Joonas, kes oma alagrupis saavutasid 2. koha. 1kg Lego Sumos oli mõlemas vanuseastmes registreeritud ligi 80 robotit. Osalejate arv oli tegelikult oluliselt suurem, sest sellel alal toimusid ka eelvoorud.

3kg Lego Sumos osalesid Eke Tarkin ja Kaur Robin Vaher, kes saavutasid oma robotiga “Tõuk” alagrupis napi esikoha ja pääsesid finaalidesse. Finaalides tuli tunnistada paari konkurendi paremust ja poolfinaalidesse seetõttu ei jõutud. Olime “lihtsalt” parimad eestlaste arvestuses. Võistlejate arv 3kg Lego Sumos muutub iga aastaga suuremaks. Seekord oli võistlusele registreeritud kokku 88 robotit.

“Kirsi tordile” pani aga Mihkel Martjaki osalemine Droonide Rallis, kus saavutasime oma drooniga “Tiivu” tubli 2. koha. Võrreldes eelmise aasta võistlusega oli osalejaid 2 korda rohkem. Ralli võitjale (Ukraina meeskond) jäime selgelt alla, sest nende endi ehitatud droon oli tehniliselt väga hea.

Õnnitlused tervele meeskonnale! Hoiame taset!