Lionsite kingitus kooli jalgpalluritele

24. veebruaril, vabariigi sajandal sünnipäeval oli meie koolimaja hetkeks siginat-saginat täis. Kümmekond õpilast tulid appi jalgpallipuutsasid autolt maha laadima. Koolile tõi kingitus Lions-klubi TallinnaVIA esindaja Olavi Prei, kelle vanaisa oli olnud esimese vabariigi aastatel õpetaja meie koolis.Tegu on Lionsite koostööprojektiga Norra kolleegidega ning üle Eesti kingiti jalgpalliklubidele ja koolidele 2000 paari Nike puutsasid. Kingitusest saab osa ka meie kooli arvukas jalgpallurite pere.

Lions Club International on maailma suurim heategevusorganisatsioon, millel on üle miljoni liikme 197 riigist. Organisatsiooni tunnuslause “Liberty, Intelligence, Our Nation’s Safety”
(Vabadus, intelligentsus, meie rahva turvalisus) esitähed annavad kokku täna kõikjal maailmas tuntud lühendi LIONS. Rahvusvahelisse organisatsioon on aasta vanem kui meie vabariik.

Lions-klubi liikmete eesmärk on panustada ühiskonna ja selle liikmete positiivsesse arengusse.
Eesti Lions-klubid panustavad enim noortesse ja haridusse. 1989 mais asutati Eestis kaks esimest klubi Tallinnas. Tänaseks on Eestis üle 60 lionsklubi ja 6 Leo-klubi nelja regiooni kümnes tsoonis, ühendades ühise mõtteviisi alla enam kui 1300 lionit ja leod. Saaremaa klubi on loodud 1990-ndal aastal ja klubis olevaid ja olnud lionid ja leedid on üheskoos LC Kuressaare 27- aastase ajaloo jooksul palju heategusid teinud! LC Lions Eesti Lääne-Eesti ja Saaremaa regiooni 1. tsooni juht Signe Sarah Arro on märkinud, et prioriteet on toetada Saaremaa andekaid lapsi ja teha head kohalikele kogukondadele.
Nüüd ootavad üle poolesaja puutsapaari koos õpilastega kevadet. „Oleme lionsitele väga tänulikud, sest meie koolis on palju pühendunud noorsportlasi. Tüdrukud on maakonna ja koguni vabariigi parimate hulgas. Ka terve rida poisse treenivad FC Kuressaare ridades. Kindlasti on see kingitus neile tunnustuseks tehtu eest ja innustuseks tulevikus”, tänas kooli direktor Olavi Preilt kingitust vastu võttes.

Õpetaja Urve Vakker