Lionsite kingitus Lümanda koolile

24. veebruaril, vabariigi sajandal sünnipäeval, külastas meie kooli Lions-klubi TallinnaVIA esindaja Olavi Prei. Ta tõi kooli jalgpalliperele arvukalt jalgpallipuutsasid, mis olid kogutud koostöös Norra kolleegidega. 3.septembril oli ta taas koolis. Olavil oli au üle anda Tallinna Lionsite kingitus – kümme komplekti suusavarustust. „Olen ise poolsaarlane. Siitkandist pärit, aga praegu on tööd ja tegemised mandril”, märkis ta. „Samas käin tihti kodukandis ja on tore näha, et ühes väikses maakoolis on sport au sees. Loodan, et nii talvel kingitud jalgpallipuutsad kui nüüdne suusavarustus aitavad kaasa „spordipisikute” hoogsale levikule. Loodan ka, et ootate nüüd talve kiiret saabumist, et uut varustust juba kasutada”. Direktor Liia Raun tänas väärtusliku annetuse eest ja märkis, et just kasvueas lapsed sirguvad kiiresti ja suusad-saapad jäävad ruttu kasvule alla. Direktor oli tänulik, et kooli suusavarustus täieneb ja et sellega saab toetada õpilaste liikumistegevust ja -rõõmu. Koolipere tänas heategijat ühislaulu ja tänukirjaga.
2003. aastal aitas kooli suusavarustust täiendada ka Signe Sarah Arro (praegu Eesti Lions-piirkonna Lääne-Eesti ja Saaremaa regiooni 1. tsooni juht) ja 2012. aastal Otepää Gümnaasium. Nende pisut vananenud suusavarustus oli meile kehalise kasvatuse tundides väga kasulik ja vajalik. „Kahjuks hakkavad need meie vähese lumega talvistel radadel otsa saama ja nii kulub uus suusavarustus igati ära”, ütles ka Tallinna Lionsite tänusõnu edasi andnud kehalise kasvatuse õpetaja Urve Vakker.

Õpetaja Urve Vakker