Lümanda tüdrukud vabariigi parimad

Lümanda Põhikooli tüdrukud on aastaid osalenud Eesti Koolispordi Liidu võistlustel ja pidevalt olnud vabariigi paremikus. Esmakordselt võideti pronksmedalid 2006. a Tabasalus. Sel aastal on tüdrukud väljapaistvalt hästi osalenud paljudel vabariiklikel turniiridel nii FC Kuressaaret kui ka Lümanda kooli esindades. 2. oktoober läheb ajalukku, sest Valtus suudeti kõik vastased alistada ja võita EKSL meistritiitel.
Esimesed konkurendid olid Kohila ja Räpina, mõlemad alistati 2:0. Mäng Rakverega oli tasavägisem, kuid Kaili Lillese värav tõi võidu. Viljandi Paalalinnakool alistati suureskooriliselt. Platsile tuli oma vanuserühma vabariigi üks paremaid väravavahte, kes lõi ka kaks väravat, Helina tabas kaks ja Kaili neli väravat, lisaks üks omavärav Viljandi piigadelt. Poolfinaalis tõi võidu Helina Tarkmeele kaks väravat. Teisest alagrupist jõudis finaali Tabasalu tugev naiskond. Võistluslik mäng ja mõlema naiskonna tugev kaitse viis mängu 0:0 viigini. Kui Kaili ja Victoria penaltid olid kindlalt väravas, siis vastaste mõlemad penaltilööjad eksisid ja oligi võit meie. Kokku lõi Kaili Lilles kaheksa, Helina Tarkmeel viis ja Victoria Vihman kaks täistabamust. Victoria tunnistati ka naiskonna parimaks mängijaks. Tema värav jäi puhtaks. Tõhusalt mängisid kõik mängijad ja meie kaitsjad Victoriale tööd ei jätnud. Mängisid veel Liisu Lilles, Kristi Tuuling, Marii Silts, Kristina Vammus ja Maria Õunap. Õpilasi juhendas õpetaja/treener Sander Viira. Palju õnne!

Õpetaja Urve Vakker