Maailm sai jälle natuke puhtamaks

Osalesime kogu kooliperega 13.-20. septembrini maailmakoristuspäeva aktsioonis. Keskendusime taaskord kooliõuele ja lähiümbrusele ehk kohtadele, kus me ise kõige rohkem aega veedame.

Korraldajate soovitus oli keskenduda ka tänavu hajusalt paiknevale pisiprügile ning võtta seekord fokusesse ühekordsed e-sigaretid ehk veibid. Õnneks meie kooli ümbruses veibimuret pole, mistõttu pöörasime oma teravdatud tähelepanu näritud nätsudele ja nendega seotud probleemidele.

Rohelise kooli töörühma õpilased tegid ka mitu informatiivset plakatit, millelt sai muu hulgas teada ka näiteks seda et ksülitooli sisalduvad nätsud on koertele mürgised ning näts tuleb visata olmeprügisse, mitte biojäätmete sekka.

Aitäh, õpilased ja õpetajad, et leidsite selle aja! Oleme siis ise ka ikka tähelepanelikud, et prügi leiaks koha kindlalt prügikastis, mitte meie looduses. Ja loodame, et kõik teisedki seda teevad ning järgmisel korral on veel vähem “jahisaaki”!

Liise Kukk,
huvijuht