Maakoolid kohtusid kergejõustikus

Saare maakoolide õpilased võistlevad kergejõustiku mitmevõistluses juba aastakümneid. Viimased kümme võistlust on toimunud Kuressaare kesklinna (põhikooli) staadionil. Selle aasta võistlusele jättis pitseri üsnagi sügisene ilm, vihmasagarad, külmavõitu tuul ja madal temperatuur. Võitlejaid oli nii poiste kui tüdrukute rühmas enam kui kahekümne kaheksast koolist. Meie kooli esindasid Marie-Elis Kuivjõgi, Tenno Kaskmäe, Sander Suurna ja Lisett Nurja. Mõõtu võeti viiel alal (60 m, kaugus, kuul, pallivise, kuulitõuge ja 600/800) ja kokkuvõte selgus punktitabelist saadud punktide alusel. Marie-Elis saavutas kuulis 2. koha, Lisett üllatas 600 m jooksus (2. koht), Tennol õnnestusid hästi pallivise ja 800 m jooks, Sander tegi 20 sek isikliku 800 m jooksus. Marie-Elisele anti Madis Kallase karikas. See on auhind, mis antakse tuntud kergejõustiklase poolt kõige stabiilsemale esimese kuue hulka tulnud mitmevõistlejale. Meie võistlejate individuaalsed kohad Marie 6., Lisett 10., Tenno 9. ja Sander 14. Kokkuvõttes olid tüdrukud neljandad, poisid viiendad ja  kool kaotas neljandale kohale vaid punktiga. Ülekaalukalt võitis Mustjala, olles parimad ka tüdrukute ja poiste arvestuses. Järgnesid Salme, Valjala, Vanalinna ja Lümanda, Kihelkonna, Muhu ja Kaali.