Mäng on väikese inimese töö

Maailmas on väga palju mänge, arendavaid, loovaid, sportlikke. Neid võib mängida üksi ja kambakesi. Tänapäeval seostab see enim sport- ja arvutimängudega. Reedel, 24. novembril, kadrilaupäeval toimus koolis koguni kaks mängulist üritust. Tähistasime kadripäeva ja tutvusime töötubades keksude ja lauamängudega. Aitas meid selles Saaremaa Muuseumi rahvas: Jürje Koert, Maret Soorsk ja Piret Hiie-Kivi. Töötubades toimetasid koos õpilastega ka oma kooli õpetajad. Viies grupis-klassiruumis sai proovida aastatetaguseid toredaid mänge – kummikeksu, nipsumänge, tavalist keksu, lauamänge (tsirkus, tere kool jm) ja seigelda koos Lottega loodusmaailmas. Loodame, et tutvustatud mängud andsid hoogu ka kodus või sõpradega koos olles, kapist välja otsida mõni vanaemade-vanaisade aegne lauamäng ning üheskoos suheldes ja emotsionaalselt võisteldes, meeldivalt aega viita. Päev lõppes rõõmsa kadripäeva diskoga.

Õpetaja Urve Vakker