Mõttespordi olümpiaad 2024

Sellel õppeaastal osalesid Lümanda Põhikooli õpilased esimest korda Vint.ee veebikeskkonna korraldatud mõttespordi olümpiaadil. Olümpiaad sai avastardi 20. novembril 2023 ning viimane voor lõppes 23. märtsil 2024 (kokku toimus neli vooru). Igas voorus sai õpilane osaleda viiel turniiril – esmaspäeval males, teisipäeval kabes, kolmapäeval gomokus, neljapäeval sudokus ja reedel ristsõnade lahendamises. Meie koolis registreerus olümpiaadile 11 õpilast. Nendest kõige edukam mõttesportlane on 9. klassi õpilane Sander Kallas, kes pälvis põhikoolide üldtabelis 25. koha (562 osalejat) ja oli Saaremaa õpilastest arvestuses kuues saarlane. Seitsmendik Arthur Raun oli üldtabelis 134. kohal ning parim viiendik Elsa Põld oli üldtabelis 320. kohal. Koolide üldtabelis jäi Lümanda Põhikool 66 osalenud koolidest 21. kohale. Arvestust peeti ka iga alaturniiri kohta ja need olid järgmised: males saavutas Sander Kallas 136. koha, parim viiendik Miina-Eliise Koppel 226. koha ja Arthur Raun 242. koha (314 osalejat); kabes sai Sander Kallas 138. koha, parim viiendik Linda Maastik 182. koha ja Arthur Raun 219. koha (326 osalejat); gomokus olid meie kooli parimad Sander Kallas 62. koht, parim viiendik Matthias Kunder 136. koht ja Arthur Raun 191. koht (209 osalejat); sudokude lahendamises sai Sander Kallas 17. koha; Arthur Raun 82. koha ja parim viiendik Elsa Põld 128. koha (206 osalejat); ristsõnade lahendamises saavutas Sander Kallas 26. koha, Arthur Raun 57. koha ja parim viiendik Reiko Ratas 125. koha (151 osalejat).

Loodan, et järgmisel õppeaastal on huvilisi rohkem ja ärgitab meie kooli õpilasi rohkem mõttesporti tegema. Ja kindlasti loodan ja ootan huvilisi ka algklassidest.