Näitemängupäev koolis

Kolmapäeval, 18. aprillil toimus koolis näitemängupäev, kus osales kogu koolipere. Alustas 9. klass, kelle esituses nägime juba kolmandat osa Mõmmi ja aabitsa lugudest. Seekordne rääkis Ü-tähe õppimisest. 1. klass oli lavale toonud Kristi Ilvese kirjutatud ning õpetaja Kairit Kiisla poolt kohendatud “Metsakooli koolmeistri”. 2. klassi esituses nägime Leelo Tungla värssjutustust “Vanaema on meil nõid”. 3. klass oli mängimiseks valinud Eno Raua “Ninatark muna”. Nemad esindasid meie kooli ka maakondlikul algklasside näitemängupäeval ja tulid sealt koju eripreemiaga “Mõtlemapanev lugu”. Samuti said Marielle Tints ja Tuulika Väli näitlejate eripreemia. 4. klass esitas näidendi “Väike puuks”, mille on kirjutanud Andrus Kivirähk. 5. klass tõi lavale loo “Unejutt”, mis oli kirjutatud rahvalaulu “Heeringas” ainetel. Nemad esindasid selle etendusega meie kooli maakondlikul põhikoolide näitemängupäeval ja tõid sealt koju laureaaditiitli. 6. klass mängis Eduard Vilde järgi Lully Gustavsoni poolt kirjutatud “Vigased pruudid”. 7. klassilt Elar Kuusi “Memme musi” ning 8. klass mängis Ira Lemberi lugu “Jänku”. Kõikide etenduste lavastajateks olid klassijuhatajad Kairit Kiisla, Anneli Saarela, Terje Kaskmäe, Janno Tuulik, Sirje Lulla, Reet Laht, Tiina Niit ja Pille Jõgi. Muusikaliselt ja kunstiliselt abistasid õpetajad Karin Pulk ja Kristina Tiitson. Kõik etendused vaadatud, andsid žüriisse kuulunud õpetajad Maret Metsmaa, Külli Lindau ja Tiio Penu igale trupile heatahtlikku, innustavat ja sõbralikku tagasisidet. Samuti toodi igast trupist esile mõned silma paistnud näitlejad. Pika, aga toreda näitemängupäeva lõpuks kostitati kõiki osalisi vitamiinirikkate ja maitsvate õuntega. Aitäh kõigile osalistele!

Huvijuht Reet Laht