NeKoKo – nelja kooli kohtumine

6. veebruaril võõrustas Lümanda kool taas mõttemängudest osavõtnud koole. Kui Jaapanis on number neli ebasoovitav kasutada, siis meile see number meeldib. Neli kooli – Aste, Kärla, Lümanda, Salme – hea arv konkurentsiks, ikkagi üks nö medalilt väljas. Neli osalejat mahuvad ilusti ühte autosse.

Meie ürituse sisuks on mõtte – ja osavusmängud. Seekord oli kavas kümme osavõistlust, millest kolm olid teatevõistlused. Tuli puhuda „ralliautot”,  veeretada palle ja täringut.  Loeteluks olid seekord sõnaga „keel” väljendid, liitsõnad ja Saaremaa vallas tegutsevad koolid. Elevust tekitas peidetud sõnadega tekst. Suss rändas endistes Saaremaa valdades, tekstis tuli leida valla nimi ja see kanda ka kontuurkaardile. Tundma pidi ka maakonna turismiobjekte, nuputada nutikatele küsimustele vastuseid ja lahendada vanasõnasid. Viimasena tuli kiirkursus – KAHOOT vastused arvutis – valida ja vajutada. Nii mööduski kaks tundi märkamatult. Kõik neli kooli said üksikalal vähemalt ühe alavõidu. Kokkuvõttes rebis lõpuspurdiga ette Lümanda, tihedas konkurentsis järgnesid Aste ja Salme. Kärla noor meeskond kogus kogemusi. Kõigile vitamiiniamps puuviljade näol.

Tunne geograafiat, tea ühtteist maakonnast, ole osava ja kiire taibuga, teatevõistluses natuke õnne – ja ongi edukalt läbitud mõttemängude järjekordne üritus. Seekord toimus kohtumine 11. korda, ikka Lümanda koolis ja ikka õpetaja Urve Vakkeri taktikepi all. Kaasa aitasid kohtunikena õpetajad Liise Kukk ja Reet Laht ning osalevate koolide õpetajad. Meie kooli esindasid üheksandikud Sander Kallas ja Anni Kukkela, kaheksandik Tõnis Reitalu ja seitsmendik Arthur Raun.

Urve Vakker
õpetaja ja ürituse eestvedaja