Nelja kooli kohtumine mõttemängudes

23. märtsil toimus meie koolis taas kohtumine mõttemängudes. Sügisene üritus lükkus haiguspuhangu tõttu kevade algusesse. Osalejateks koolide esindused peaaegu naaberkoolidest, kohtumiste kogemustega Kärla, Aste ja võõrustajatena Lümanda neljaliikmelised võistkonnad. Salme kool osales esmakordselt ja sai teiste kõrval edukalt hakkama. Mõtteid, mõtlemist, mälu, kiiret reageerimist, natuke õnne ja osavust ja ongi kaks tundi toimunud üritus edukalt toimunud. Kõik need tegevused mahtusid kümnesse ülesandesse. Et ajud üle ei kuumeneks, tuli vahepeal reketitega palli koksida ja täpsusvisetes kätt proovida.
Kuidas sõelaga vett kanda (ikka tahkes olekus), mis on alati tulemas, kuid mitte kunagi ei saabu (homne päev, tulevik) või mis see on, et kui teil on, siis soovite mind jagada, ja kui jagate, siis ei ole (saladus), sellelaadsed küsimused lõpetasid sõpruskohtumise võistlusalad. Kahoot, loetelu, memoriin, pime pakkumine, muusika – ja sportlasteemalised ristsõnad olid ülejäänud ülesannete sisuks.
Kõik neli võiskonda said mõnel alal esikoha. Enamus alasid kulgesid väga tasavägiselt. Kokkuvõtte tegemisel selgus, et Lümanda meeskonna lõpuspurt oli veidi tugevam ja tasuks esikoht. Aste kool oli tihedalt kannul. Kärla ja Salme kogus võrdselt punkte ja mõlemale kolmas koht. Meie kooli esindasid Juhan Tuulik, Markus Vaha, Karl Priido Hoogand ja Sander Kallas. Kohtukena tegutsesid Kusti Väli ja Eerik Raud. Õpetaja Reet Laht pidas punktiarvestust ja õpetaja Janno Tuulik tegeles tehnilise poolega. Kohtunike kogu täiendasid osalenud koolide õpetajad Kai Vahter, Arnek Grubnik ja Merle Sillavee. Pingutuse eest kõigile ajurakkude taastamiseks koduteele kaasa vitamiinirohked puuviljad ja loodetavasti kohtume juba uue õppeaasta sügisel.

Urve Vakker
Ürituse korraldaja ja ülesannete koostaja