Õppereis Tartusse Ettevõtluskülla ja AHHAA keskusesse

Õppereis Tartusse Ettevõtluskülla ja AHHAA keskusesse

Ettevõtlikud mõtted pähe ja minek! Käisime 8. klassi õpilaste Kärt Tiitsoni, Vanessa Vihmani, Senna Soome ja Friida Põlluga 28. – 29. märtsil Tartus Ettevõtluskülas ja AHHAA keskuses. Bussi mahtus veel 40 ettevõtlikku Saaremaa noort. Esmaspäevane päev kulus suures osas sõitmisele ja ööbimiskohta sisseseadmisele. Bussitäis jagati kaheks grupiks.

Teisipäeva hommik algas meie noorte jaoks Ettevõtluskülas. Seal jagati tüdrukud meeskondadesse ning viidi läbi vahva ettevõtlusmäng. Igal meekonnal oli oma ettevõte, mida nad kolm kuud juhtima pidid. Ülesandeks oli tulu suurendada, kontrollida kulusid ning võimalusel neid vähendada. Ettevõtteid oli kokku kuus: ilusalong, meediakeskus, pank, linnavalitsus, kaubamaja ja kliinik. Hiljem tehti kokkuvõtted – kes jäi kasumisse, kes kahjumisse ja analüüsiti põhjuseid.

Peale lõunasööki AHHAA keskuse kohvikus oli vaba aeg kõigil iseseisvalt tutvuda AHHAA erinevate eksponaatidega. Paar tundi avastamist, millele järgnes vahva töötuba AHHAA laboris. Laboris pidid tüdrukud punase kapsa vedelikuga erinevate ainete segamisel määrama, milline aine on aluseline, milline happeline. Peale seda suundusime oma armsa Saare poole tagasi.

Kärt: Reis oli lõbus ja mulle täitsa meeldis. Tegevused olid toredad ja pakkusid enamasti huvi. Toit, mida pakuti oli ka ülihea. Oleks võinud aega natukene paremini planeerida, aga muidu iseenesest rohkem probleeme ei olnud. Läheksin kindlasti veel, kui saab.

Senna: Reis oli väga tore ja tegevused ka. Buss iseenesest oleks võinud minna hommikul, et oleks saanud teha ka samal päeval mingeid tegevusi. Ajakava oleks võinud olla veidike paremini planeeritud. Aga muidu kindlasti võiks veel minna, kui korraldatakse ja oli väga lõbus.

Juhendaja Anni Roost