Noormeeste võrkpalliturniir

3. aprillil kogunesid Lümanda kultuurimajja seitsme maakooli esindused, et selgitada selle aasta parimad. Viimati oli nii palju võistkondi kümme aastat tagasi, 2007. aastal. Kahest alagrupist tuli tõestada paremust, et mängida poolfinaalis ja selgitada finaalis võitja. Turniirile andsid sära ja indu üllatajad Orissaare koolist. Sügisel alustatud treeningud on viinud noore võistkonna heale tehnilisele tasemele ja väga tubli liikumine andis võistkonnale 5. koha (õpetaja Riina Paat, parim mängija Martin Štolfa). Ka nö „jalgpallikoolid” Salme ja Aste osutasid tugevat vastupanu pea kõigile vastastele. Võistkondi treenib Cristin Lepp, parimad vastavalt Kristjan Treirat ja Kaspar Kruusmägi.
3.-4. koha mängus võitis tasavägise võrkpallilahingu Lümanda Põhikool Kahtla Lasteaed-Põhikooli ees (õpetaja Indrek Rüütel, parim Ants Luup). Võõrustajad mängisid koosseisus: Egert Oll, Sander Lonks (võistkonna parim), Kristo Ninn, Mark Lonks, Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Eva Ratas ja Kerli Kask, õpetaja Urve Vakker. Finaalis võitis esimese geimi küll Leisi Keskkool, kuid siis pani Kärla Põhikooli Asko Esna kasvandikud oma paremuse maksma. Leisi võistkonda juhendas õpetaja Toivo Lepp ja mängisid Lauri Lakkum (võistkonna parim), Markkus-Erin Uussaar, Ats Rosenfeld, Karoli Mägi, Raigo Lorius, Siim Sarapuu ja Johann Mattias Humal. Kärla kooli esindasid Karl-Erik Tänav (võistkonna parim), Joosep Leemet, Mattias-Andreas Kaerma, Samuel Arge, Kaisa Tänav ja Anete Antsaar. XVI M. Jõgi turniiri toetasid ja andsid oma panuse Kuressaare Audi esindus, Lääne-Saare vald ja Lümanda Põhikool. Kohtunikena lõid kaasa Ly Link, Asko Esna, Jüri Tõru ja Lümanda kooli õpilased. Aitäh kõigile panustajatele! Uus kohtumine juba Lümandas 3. mail, siis küll jalgpallis, koolide meistrivõistlustel.

Õpetaja Urve Vakker