Õpetajate reis Brüsselisse

Kõik sai alguse eelmise õppeaasta kevadel, kui kogusin ökoloogia tunni raames õpilastelt lugusid, kuidas tänapäeval puutuvad meie õpilaste perekonnad kokku vanade, “kasutute” ja katkiste asjadega ning igapäevase prügiga. Kokku sai kogutud 22 tööd, mis ma edasi Eesti Rahva Muuseumisse saatsin, kes kogus neid lugusid Euroopa muuseumide ühisprojekti “The Rubbish” raames. Tore üllatus saabus selle õppeaasta sügisel, kui ERM tunnustas meie kooli aktiivsemat klassi tasuta ERMi külastusega ning lennutas koos Euroopa Komisjoni Eesti esindusega mind ja ühte kaasõpetajat Brüsselisse.

Brüsseli reisi võttis koos minuga ette õpetaja Liise, kellega meil oli kindel eesmärk külastada Brüsselis olevaid koole, kes on liitunud Rohelise kooli programmiga. Nendeks koolideks osutusid Collège La Fraternité ja Institut de l’Assomption – site Sainte-Thérèse. Koolid võtsid meid lahkelt vastu ning jagasid meile oma kogemusi, kuidas nad alustasid Rohelise Kooli programmiga. Me saime ka kohtuda nii programmis osalevate aktiivsete õpetajatega kui ka õpilastega.

Üks toredamaid algatusi mõlemas koolis oli miniaed, kus õpilased said kasvatada aiasaadusi ning osalesid aktiivselt aia korras hoius. Collège La Fraternité õpilased said ka vahetundidel kooliaias aega veeta, sest sinna olid paigutatud piknikulauad.

Meil on äärmiselt hea meel aga selle üle, et mõlemad koolid andsid ka nõusoleku tulevikus ühiseid projekte ellu viia. Loodame, et nendest kohtumistest kasvavad põnevad koostegemised ning taaskohtumised.

Sirje Lulla
Õpetaja