Õpilasleiutajate riiklik konkurss

Teisipäeval, 5. detsembril autasustati Tallinnas PROTO avastustehases Eesti parimaid õpilasleiutajaid. Nende seas olid ka tublid leiutajad meie koolist. Eelmisel aastal minfirma programmis välja arenenud MF Telkur oma uuendusliku ja ohutu tootega, helkuriga nutitelefoni kaitseümbris, sai oktoobrikuus esitatud Eesti õpilasleiutajate konkursile. Konkursil osales 406 ideega 536 noort leiutajat 88 koolist, lasteaiast ja huvikoolist. Töid hindas ekspertidest koosnev komisjon, kuhu kuulus insenere, disainereid, leiutajaid, õpetajaid, patendiametnikke jt.

III kooliastme kategooria (7.–9. kl) II koha preemia pälvisid Tõnis Reitalu, Markus Asuja ja Eke Tarkin Tublid leiutajad said ka rahalise preemia.

Lisaks õpilastele peetakse konkursil meeles ka õpetajad ja nii sai Anni Roost juhendaja preemia. Kes oleks osanud arvata, et meil nii hästi läheb 🙂

Noormehed said oma leiutise eest ka eripreemia transpordiametilt, kellel oli eraldi alateema “Ohutu ja nutikas liiklemine nii teel, õhus kui ka merel”.

Üldpildil vasakult: Tõnis Reitalu, Markus Asuja, Sirje Karis ja Eke Tarkin.

Anni Roost
juhendaja