Õppepäev “Haritud rahvas, tugev riik”

28. novembril toimus ülevabariigiline video-õppepäev teemal “Haritud rahvas, tugev riik”. Üritus oli pühendatud kodanikupäevale. Registreerus 170 õpilast ja õpetajat 23 koolist. Saare maakonnast oli osalejaid veel Kuressaare Gümnaasiumist. Videosilla vahendusel esines kokku 10 inimest. Päeva avas ürituse patroon rahvastikuminister Riina Solman. Eesti kodanikuks olemisest, kodanikkonna kujunemisest rääkis Peeter Järvelaid. Margus Tsahkna kõneles riigi julgeolekust ja nii täitsid esinejad oma teemadega kogu õppepäeva. Päeva lõpetas Katri Raik, kes kõneles põhiliselt Euroopa Liidu suurimast vene keeleruumiga ja kahe maailma piiril (ida-lääs) olevast linnast – Narvast. Ürituse korraldas Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts, juhatuse esimees Madis Somelar. Kaheksa aastat seltsi juhtinud Madisele oli see viimane üritus. Detsembris alustab uus juhatus ja esimees.

Õpetaja Urve Vakker