Õppepäev ja orienteerumine Mändjalas

31. mail 2013 osalesid 1.-8. klassi õpilased Mändjalas õppepäeval.

1.-3. klassi õpilased õppisid Anni Filippovi juhendamisel tundma metsapuid ja erinevaid taimi. Vaadeldi luubiga pisikesi metsaelanikke: putukaid, ämblikke jt. Üheskoos jõuti tõdemuseni, et looduses on kõik omavahel seotud ning pole ühtki ülearust liiki. 4.-6. klassi õpilased mesiterdasid Aivo Aadami  juhendamisel kadakast lusikaid, pannilabidaid, kahvleid jm. 6.-8. klassi õpilased uurisid koos Mari Lepikuga erinevate taimeliikide esinemist rannikust metsani.

Õppeprogrammile järgnes orienteerumine. Viimati orienteerus koolipere Mändjalas 2009. aastal. Nüüd võtsid 1.-8. klasside õpilased taas mõõtu. Toimus valikorienteerumine, st maastikule oli paigutatud 20 kontrollpunkti. Kui suudeti kõik 20 leida, siis sai määravaks aeg.  Punktide läbimise järjekord oli ka oma valida. 1.-3. klassi õpilastel oli paarisstart ja ülejäänutele üksikstart. Kooli meistriteks oma vanuserühmas tulid: Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Mark Lonks (19 KP,  aeg 48.10); Kristo Ninn (20 KP, 36.10); Kerli Kask (20 KP, 54.40); Laura-Maria Jõgi (20 KP, 40.40); Robert Suurna (20 KP, 34.07). Kokku osales 45 inimest.
Soe päikesepaisteline õppepäev mere ääres sobis kooliaasta lõppu suurepäraselt.