Õppepäev “Lastega merele”

Kaitseliidu Saaremaa malev, merekultuuriselts Salava, Lääne prefektuur, piirivalvebüroo ja Kuressaare kordon kutsusid Lümanda ja Kihelkonna 4.-6.  klasside õpilased 29. mail 2013  mereohutuse õppepäevale.

Suur suvi tulemas, meri ümberringi ning kindlasti tuleb ette rannamõnude nautimist või paadiga merel sõitmist, seetõttu oli paslik aeg meelde tuletada mereohutus reegleid. Õpilased viidi tutvuma ka valdade mereliste objektidega.  Esimesena külastati kultuurilooliselt tähtsat objekti – Pilguse mõisa. On ju siinkandis elanud kuulsa meresõitja Bellingshauseni esivanemad ning Jõgela külast on pärit mitmed kuulsad laevaehitajate suguvõsad. Karala, Atla ja Kiirassaare sadamad on saanud kõik paari viimase aasta jooksul uue kuue ning neid kõiki ka uudistasime. Papissaares rääkis Tanel Nuut põhjalikult merel varitsevatest ohtudest, käitumismallidest ja turvalisest käitumisest. Piirivalvurid näitasid ka praktiliselt paadisõidul juhtuvaid õnnetusi ja pääastevõtteid merel. Tutvusime Papissaare sadama piirkonnaga, ajaloo ja endiste tegevustega piirkonnas.  Siis tuli päeva põnevaim osa, paadisõidud. OÜ Islander ja salavalane Aivar Kallas viisid lapsed paadisõidule. Õpilased said tunda kiirkaatriga sõitu kui ka ise aerutamist proovida. OÜ Rannareisi bussid sõidutasid õpilased koju.