Õppereis Ida-Virumaale

18.-20. septembril 2014 käisid 4.-9. klassi õpilased Ida-Virumaal õppereisil.  Õpilastega tegid reisi kaasa projektijuht Triin Reitalu, õpetajad Janno Tuulik, Gerta Nurk, Tiina Niit, Pille Jõgi, Reet Laht ja Antoni ema Inga Aavik. Reisi eesmärgiks oli saada vastus küsimusele „Kust tuleb elekter?“. Sama nime kannab ka meie koolis sel aastal alanud projekt, mida rahastab KIK.  Külastasime erinevaid elektrijaamu Irus, Linnamäel, Narvas. Käisime Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumis, Jägala joa ääres, Kiviõli seikluspargis, Narva tuulepargis, Energia Avastuskeskuses. Tutvusime lähemalt ka Narva linnaga ja seal asuva linnusega. Ka osadele õpilastele tuttav Sinimägede vaatlustorn sai vallutatud ja sealse muuseumiga tutvutud.
Tihedat tegevust ja uudistamist jätkus kogu õppereisiks. Kolmeks päevaks sai meie koduks Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi hostel, kus õhtuti sai reisiväsimusest puhata ja reisikaaslastega mõnusalt aega viita. Laupäeval kojusõidul meenutasime saadud teadmisi viktoriini küsimustele vastates. Paistis, et päris palju uut informatsiooni oli meie ajudesse talletatud.

Täname Triin Reitalu, kes kirjutas projekti KIK-ile,  mille  toel  sai meie suurepärane reis teoks! Oleme ka väga tänulikud meie toredale ja mõistlikule bussijuhile Kalle Ausile!

Õp Reet Laht