Õppereis Lõuna-Eestisse

17.-19. mail viibisid 4.-9. klassi õpilased õppereisil Lõuna-Eestis. Külastati Sangaste lossi, Taevaskoda, Piusa koopaid, AHHAA keskust, ERMi. Roniti ka Suure Munamäe tippu. Majutusime Kurgjärve spordibaasis ning Tartumaa Tervise- ja Spordikeskuses. Maitsvat koolilõunat pakkusid Ritsu Lasteaed-Algkool ja Kääpa Põhikool. Alljärgnevalt saab lugeda õpilaste arvamusi toimunud õppereisi kohta.

Külastasime maagilise iluga Taevaskoda, kus oli nii äge viibida. Seal olid kõrged mäed, ilus loodus ja järsud liivakaljud. Taevaskojast edasi läksime Suurele Munamäele, kus tornist oli väga ilus ja võimas vaade. Ööbisime Kurgjärve spordibaasis, kus sõime ka hommikusööki. Pärast seda läksime Piusale. Käisime koobastes, kus oli külm ning matkasime ka liivakarjääris.
Markus, 5. klass

Sangaste lossis tegi giid meile ekskursiooni. Seal oli üks äge pilt, millel oli lossi omanik. Giid rääkis, et see pilt liigub – vahel on inimese käed pildil risti, vahel kõrval, vahel on ta selja taga talv, vahel kevad või siis suvi.
Adeele, 5. klass

Sõit oli pikk ja väsitav. Esimese peatuse tegime Ritsu koolis, kus saime sooja toitu. Edasi läksime Sangaste lossi, kus giid tutvustas meile lossi ajalugu. See oli väga huvitav. Sealt sõitsime Taevaskotta, kus tegime oma matka. Ronisime ka Suure Munamäe vaatetorni.
Karl Markus, 5. klass

Ilmselgelt oli ekskursiooni kõige põnevam koht Ahhaa teaduskeskus Tartus. Seal me olime umbes kaks tundi. Pärast seda läksime Tartu tervisekeskusesse. Kolmandal päeval külastasime ERM-i ning pärast seda ootas meid kodutee. Koju jõudsime umbes kell 20.00.
Eerik, 5. klass

Matkad olid väsitavad, aga muidu oli lahe.
Sandra, 5. klass

Olin väga elevil, kui me hakkasime sõitma. Ohkasin väga, kui reis hakkas pihta ajalooga. Minu lemmik oli koht nimega HS. Seal oli palju huvitavaid asju. Ööbimiskohad olid ka väga huvitavad.
Kristi, 5. klass

Reis oli tore, vabad ajad, õhtud eriti. Käisime matkamas Taevaskojas. Mulle meeldis ja toit oli ka hea. Esimesel päeval ööbisime Kurgjärve spordibaasis. Seal oli küll kole tuba, aga vähemalt mahutas palju inimesi. Teises ööbimiskohas otsisime järve metsas, aga leidsime jõe.
Maria, 6. klass

Reis oli põnev. ERM oli igavam, kui ma arvasin. AHHAAs oli huvitav. Kõige rohkem meeldisid mulle AHHAA ja Sangaste loss. Mina käisin öösel ujumas. Vesi oli natuke külm alguses, aga siis harjus ära. Ujumast ära tulles poisid ehmatasid meid.
Marii, 6. klass

Reis oli põnev ja hariv. Eriti põnev oli Sangaste loss. Me ööbisime Kurgjärve spordibaasis ja Tartumaa Tervisespordikeskuses. Veel käisime ERMis, Piusa koobastes. Söögid olid väga head. Ööbimiskohad olid lahedad.
Fred Erik, 6. klass

Minule meeldis reis väga. Ma sain paljudes erinevates kohtades käia. Kõige enam meeldisid mulle Sangaste loss, Taevaskoda ja ERM. Saime käia ka Suurel Munamäel, aga see polnud seda väärt. ERMis käies oli halb see, et me ei saanud seal ise ringi vaadata. Ööbimispaikadel polnud ka midagi viga. Kõige rohkem meeldis mulle teise öö ööbimispaik.
Kristi, 7. klass

Reis oli väga hea ja õpetlik, huvitav oli vaadata Sangaste lossi ning selle ajalugu kuulda. Taevaskoda oli samuti ilus paik. Munamäele sai kõvasti joostud. Käisime veel AHHAAs, ERMis ning liivakarjäärides. Minu lemmikud olid AHHAA ja Taevaskoda.
Mark, 7. klass

Reis oli väga huvitav, igav ei hakanud kordagi. Igas päevas oli midagi, mis pani südame põnevusest puperdama. Kõige rohkem meeldis mulle AHHAAs ja Taevaskojas. Taevaskoda oli kaunis ja rahulik ning mägedes turnimine tegi asja veel põnevamaks. AHHAA oli huvitav ja lõbus. Ööbimisega olen ka täitsa rahul, eriti viimasel ööl. Hästi läbi mõeldud ja organiseeritud reis.
Edith Ly, 8. klass