Politsei kontrollib helkurite kandmist

Politsei kontrollib detsembris helkurite kandmist

Alates 5. detsembrist kontrollib politsei senisest intensiivsemalt koolide ümbruses helkuri kandmist. Sellega seoses kutsume lapsevanemaid üles pöörama tähelepanu pereliikmete liiklusohutusele. Esimese sammuna tuleks üle vaadata see, et ükski pereliige ei lahkuks pimedal ajal kodust helkurita.
Kontrollisime novembri keskel koolide ümbruses 300 jalakäija helkuri kandmist. Hädavajalik elupäästja oli olemas vaid 145 jalakäijal.
Kuna tali on veel taevas ja jalgrattaga liiklemine endiselt päevakorral, tuleks üle vaadata peres kasutatavad jalgrattad. Ratturile ja kaasliiklejale ohutul jalgrattal on olemas vajalikud tuled, helkurid, signaalkell ja töökorras pidurid. Kindlasti ei välju hooliva perekonna majapidamisest ükski laps ilma kiivrita. Kergliikleja on liikluses alati haavatavam pool ja õnnetuse korral on just nende vigastused märksa tõsisemad.
Hooli endast ja märka ka inimesi enda ümber, kanna helkurit!

Turvalist saabuvat advendiaega soovides

Kuressaare politseijaoskond