Projekti “Saaremaa Päike 2014” tutvustus koolis

Reedel, 24. jaanuaril toimus 5.-9. klassi õpilastele loeng ettevõtlusprojektist “Saaremaa Päike”. Kohal oli eelmise aasta ürituse vilistlane Mikk Kärner, kes rääkis, milline oli tema idee ja kuidas seda praktikas kasutada saab. Vahepeal korraldas ta õpilastele väikese tantsukoolituse, ise liigutusi ette näidates. Veidi aega õpetussõnu ja informatsiooni jaganud, pani Mikk õpilased kirjutama, mida neile meeldib teha ja mida nad oskavad teha. Sellest tulenevalt pidid õpilased moodustama paarid või väikesed grupid ja huvidest ning oskustest lähtuvalt kirjutama äriidee. Kes tundis, et idee on esitamist väärt, sai saata selle Triin Arvale e-mailile, kes võistkonnad kohe ka ära registreerida sai. Äriideid oli mitmeid. Kelle idee oli esitatud ka loosikotti, sai võita endale mõne nutividina. Õpilaste loengu loosi võitjateks osutusid Kadi Kangur ja Maria Ahman.

Kairi Rakaselg (9. klass)