Reipalt koolipinki

Euroopa liikumisnädala raames toimub ka üle-eestiline tervisespordi propaganda üritus „Reipalt koolipinki”. Ka meie koolipere on sellel üritusel aastaid osalenud ja seoses sellega võeti 8. septembril ette orienteerumine Lümanda naaberkülas Leedris. Heiki Ernitsa poolt tehtud turismikaardi järgi saab ka lõbusalt punkte otsida. Ernitsa esimesest filmitööst on möödunud 20 aastat ja tema kuulsaim filmikangelane on muidugi Lotte. Pingsa põhitöö kõrvalt valmis ka lõbusailmeline Leedri küla kaart.
Õpetaja Urve Vakker paigutas küla vahele 20 kontrollpunkti. 1. klass otsis punkte kahes grupis ja pidi neist leidma 10. Õpetaja Anneli Saarela ja Kairit Ranna juhendamisel saadi sellega väga hästi hakkama. Ka 2. ja 3. klass pidid leidma 10 punkti, seda aga üksi või koos paarilisega. Kõige kiiremini tegid seda Kärt Tiitson, Karl Priido Hoogand ja Rego Laane. 4.-6. klasside arvestuses osalesid 10 tüdrukut ja 11 poissi. 13 punkti otsimisel olid kiiremad vastavalt Marii Silts, Victoria Vihman ja Liisu Lilles. Poistest olid kolm välejalgsemat Rando Tarkmeel, Mark Lonks ja Gert Lonks. Kooli vanem aste pidi leidma üles kõik 20 punkti. Noormeestest olid esikolmikus Kristo Ninn, Egert Oll ja Lauri Trumann, neidudest Eva Ratas, Kerli Kask ja Diane Lüüding. Kokku osales, jooksis ja matkas kogu koolipere.
Oli neid, kes otsisid ja läbisid kontrollpunkte kiiresti joostes ja neid, kes rõõmsalt üheskoos matkasid. Igal juhul andis ilus ilm ja rõõmus meel hea energia ja reipust uueks õppeaastaks.

Õpetaja Urve Vakker