Väikeste kodu-uurijate konkurss

DSCN1318Paide Ühisgümnaasiumi korraldusel toimus 6. korda 3.-6. klasside kodu-uurimistööde konkurss. 2016. aasta 1. märtsiks saadetegi üle Eestimaa 20 kooli 116 tööd Paidesse. Suve jooksul loeti need žürii poolt hoolikalt läbi ning 6. septembril said kõik kokku Tallinna Pedagoogika Arhiivmuuseumis. Anti põhjalik ülevaade töödest, autasustati huvitavamaid ning tutvustati ka Tallinna Vanalinna vaatamisväärsusi.
Kõik osalejad said hakatuseks huvitava ülevaate Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku erilisest ajaloost. Seejärel jagunesid osalejad gruppidesse ning toimus minituur ajaloolistes paikades. Õpetajatele-juhendajatele viis jalutuskäigu läbi ülimalt emotsionaalselt Tallinna ajaloo grand old man kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.
„Minu kodumaja jutustab,” nii kõlas seekord õpilaste uurimistöö teema. Konverentsi ja piduliku osa alguseks kuulis saalitäis osalejaid üle Eestimaa 8 erinevat lugu oma kodust. Väljavalitute hulgas oli ka meie kooli õpilane Kristi Tiitson. Nägime sõnas ja pildis Roosta talu ja Leedri küla lugu. Esinemine õnnestus väga hästi. Lümanda koolist osalesid praegused viiendikud õpetaja Külli Lindau juhendamisel. Joosep Lonksu, Kaili Lillese, Kristi Tiitsoni, Maria Õunapi ja Helina Tarkmeele tööd tervikuna avaldasid žüriile muljet oma südamlikkuse ja hoolivusega ning üks kahest eripreemiast tuli meie kooli. Kahes vanuserühmas (3.-4. klassid ja 5.-6. klassid) anti kummaski välja 8 kiituskirja ning kõigile töödele anti kirjalikult tagasisidet. Saaremaalt osalesid veel Kuressaare, Valjala ja Orissaare koolide õpilased.
Lümanda kooli kogumikud “Lapsepölvemaa” ja “Põlispuude varjus” on nüüdsest ka Tallinna Pedagoogika Arhiivmuuseumis ja rikastavad sealset koolialmanahhide kogu.

Õpetaja Urve Vakker