Robotex 2019 – Lego Sumo 3. koht!

Robotex 2019 – Lego Sumo 3. koht!

Lümanda Robootikaring osales Robotexil nelja robotiga: Juhan Tuulik sumorobotiga “LYM”, Artur Teller ja Sander Kallas sumorobotiga “Angry Bull”, Kaur Robin Vaher sumorobotiga “Robin” ja Tõnis Reitalu joonejärgijaga “Sniffer”.

Robotex 2019 tõi meile lõpuks poodiumikoha. Vanuses kuni 13 aastaste võitis sumorobot “Robin” hinnalise 3. koha. Teiste sumorobotite kohad on hetkel täpselt teadmata. Robot “Angry Bull” jõudis samuti finaalidesse aga kahjuks sattus kohe kokku meie oma “Robiniga” ja hiljem veel ühe matši kaotades jäi umbes 20. kohale. Vanuses 14 ja vanemate arvestuses jõudis sumorobot “LYM” kas 5. või 6. kohale. 

Joonejärgimisrobot “Sniffer” suutis raja läbida vigadeta aga kiirus võrreldes konkurentidega jäi liiga väikeseks. Samas sai eesmärk täidetud ja mõtted järgmisteks võistlusteks paika. 

Kõik osalejad jäid oma võistlemisega rahule.  Kokku osales kuni 13-aastaste 1kg LEGO Sumo võistlusel 150 robotit ning vanuses 14 ja vanemad 93 robotit. Võistlejaid oli nii Euroopast kui Aasiast. Võib öelda, et Lümanda sumorobotid “Robin” ja “LYM” olid seekord 1kg Lego Sumo võistluses Eesti parimad.  Lümanda parimad robotid “Robin” ja “LYM” jäid alla vaid Itaalia ja Küprose parimatele.

Soovime edu meie robootikutele ka edaspidi!
Robootikaringi juhendaja
Janno Tuulik

Videokatked Robotexi esimese päeva finaalidest (ametlik video):