Sammuvõistlus suurendas liikumisrõõmu

Tuleb tunnistada tõsiasja, et meie koolis on liikumine koolipäeva loomulik osa, kuna tunnid toimuvad mitmes majas ning söömagi peab minema üle õue. Teel ühest majast teise jäävad ette nii mänguväljak kui jalkaplats, mis kohe kutsuvad tegutsema. Ja kes ikka mängida tahab, selle jaoks on vahetund piisavalt pikk aeg. Eks pärast tunde ole aega muidugi rohkem ja saab töökoja taga seiklusrajalgi aktiivselt turnida.

Hariduse kooli korraldataval ja juba teist aastat peaaegu kõiki maakonna koole kaasaval „Liikumisrõõmu mõõduvõtul“ läksid arvesse aga need 8.-14. aprillini tehtud sammud, mis nutiseadme abil tuvastatud. Kuidas meil siis läks?

Meie koolist osales 20 õpilast (24,7%), 6 õpetajat (20,7%) ja 8 lapsevanemat. Tüdrukuid osales rohkem kui poisse, vastavalt 11 (tüdrukute koguarvust 28,2%) ja 9 (poiste koguarvust 21,4%). Kõige aktiivsem klass oli 8. klass – 7 õpilast (53,9%). Esikolmikusse mahtusid veel 7. kl – 3 õpilast (50%) ja 9. kl – 3 õpilast (42,86%).

Õpilaste esikolmik: 1. Tõnis (8. kl) 189 628 sammu,  2. Eke (8.kl) 123 108 sammu, 3. Sander (9. kl) 110 979 sammu. Lapsevanemate esikolmik: 1. Tiina Tohv (164 578), 2. Lilian Maastik (155 257), 3. Pille Teller (136 362). Koolitöötajate esikolmik:  1. Tiina Niit (103 107), 2. Reet Laht (84 413), 3. Liia Raun (72 905). Osalenud klasside parimad: 2. klass Helena (11 249), 3. kl Liisa (38 955), 5. kl Miina-Eliise (25 161), 6. kl Maarian Vamus (57 642), 7. kl Joonas (98 339).

Rõõm on tõdeda, et maakondlikus arvestuses mahtus meie kooliperest 3 osalejat suisa individuaalsesse esikümnesse – õpilaste arvestuses sai Tõnis 2. koha; lapsevanemate arvestuses aga Tiina Tohv 6. ning Lilian Maastik 8. koha!

Hiljaaegu oli õpilastel võimalus kirja panna, milliseid üritusi nad koolis veel näha tahaksid. Päris palju oli neid, kes soovivad erinevaid võistlusi ja just õpetajate-õpilaste vahel. Kuidas siis seekordne maavõistlus läks? Nagu eelpool näha, siis õpetaja osalusprotsent oli õpilastest kehvem, küll aga… keskmine sammude arv osaleja kohta – õpilastel 52 076, õpetajatel 64 197!

Mõõduvõtt on läbi, aga ega liikumine sellega lõpe. On ju teada, et liikumine toetab nii vaimset tervist kui ka üldist elukvaliteeti ja enesehinnangut, ennetab meeleoluhäireid, leevendab ärevust ja aitab stressiga toime tulla. Liikumine teeb tuju heaks!

*Tabelid: Arti Allmägi (Kuressaare Hariduse Kool)

Scroll to Top
Lümanda Põhikool
Küpsiste kasutamise info

Mis on küpsised (Cookies)?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab sinu arvutisse või nutiseadmesse, kui veebilehte külastad. See lubab lehel meeles pidada sinu tegevusi ja eelistusi (näiteks keel, kirjastiili suurus ja muud vaate-eelistused), et sa ei peaks neid iga kord uuesti seadistama, kui lehele satud või portaalis ühelt lehelt teisele liigud. Need teevad teie veebikogemuse lihtsamaks, sest salvestavad lehitsemisinfot. Küpsised aitavad meil parandada nii oma veebilehte kui ka sinu kasutajakogemust.

Kuidas küpsiseid hallata?

Te saate küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Võite küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik lehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Võite kõik oma arvutis juba olemas olevad küpsised kustutada ning enamikku veebilehitsejaid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebilehitsejad pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks.

Kas küpsiseid on võimalik välja lülitada?

Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral avage jaotis "Küpsiste seaded" ja lülitage küpsised välja või muutke oma arvutis veebisirvija seadeid.

Juhendid enamkasutavate veebisirvijate seadistamiseks:

    • Küpsiste blokeerimisel peab kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi enam kasutajale kättesaadavad olla.