Spordinädala lõpetas sporditeemaline Kahoot

Kui neljapäeval kohtusime olümpiavõitja Erki Noolega, siis reedel, 27. septembril, sai teadmisi proovile panna sporditeemalises Kahootis. See on arvutipõhine küsimuste ja valikvastustega ülesannete lahendamine. Küsimusi oli nii Erki kohta kui ka spordist üldisemalt.

Vanemas rühmas, 7.-9. klassi arvestuses osalesid 27 õpilast, neil tuli vastata 16 küsimusele. Kõige paremini tuli see välja 8. klassi õpilasel Arthur Raunal. Temale järgnesid Mia Maastik, Walter Tarakanov, Maarjan Vammus, Joonas Saarela ja Emilie Pink. Nooremas vanuserühmas (5.-6. klass) oli vaid üks nö nulliring. Nimelt ei uskunud keegi, et Eesti ujuja, meie „kuldkalake” Eneli Jefimova võitis Eesti meistrivõistlustel pronksmedali juba 10aastaselt. 14 osaleja seas oli parim Miina-Eliise Koppel. Kuue hulgas olid veel Matthias Kunder, Elsa Põld, Ragnar Kurm, Hugo Mere ja Robi-Martin Luhtaru. Mõlemas rühmas oli keskmine vastamise protsent 50 ringis, seega silmad-kõrvad rohkem lahti – nii see silmaring laienebki. Järgmine Kahoot toimub juba novembris, toidujäätmetele keskenduva jäätmetekke vähendamise nädalale kohaselt on teemaks tervis, toit ja söömine.

Urve Vakker
ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja koduloo õpetaja

Foto: Liise Kukk